Türk Telekom Hisse Önerisi / Finansinvest – (11.01.2016)

Türk Telekom Hisse Önerisi – Finansinvest

Yükseliş potansiyeli (%) 51

 4G dünyasında geniş fırsatlar: 4G uyumlu hizmetlerin başlamasıyla Türk Telekom daha yüksek bir platforma çıkmaya hazırlanıyor. Türk Telekom’un iyi tasarlanmış stratejisini gerçekleştirmesinin tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Yüksek büyüme kaydeden segmentlerin yeni teknolojilerle ivme kazanmasını bekliyoruz.

 Entegre hizmet portföyü müşteri sayısında artış sağlayacaktır: Abone başına elde edilen gelir; mobil, genişbant ve TV gibi kârlı segmentlerle desteklenecek.

 Artan marjlarla güçlü kârlılık artışı: Önümüzdeki iki yıl içinde yıllık bileşik %12 FAVÖK büyümesi öngörüyoruz. Gelirlerde yıllık bileşik toplam %10 artış bekliyoruz. Veri tüketimindeki artış marjlardaki iyileşmeyi destekleyecektir.

 Benzer şirketlerine göre cazip bir iskonto sunuyor: TTKOM hisse senetleri uluslararası benzer şirketlerine göre hâlihazırda %40 civarında iskonto ile işlem görüyor. Türk Telekom için önümüzdeki üç yıl için %10 gelir büyümesi bekliyoruz ki bu uluslararası benzer şirketlerde %1’in altında. Önümüzdeki iki yılda ortalama temettü verimini %8 olarak hesaplıyoruz (Benzer şirketlerinin medyanı %3).

2016 Yatırımcı Rehberi’nin tamamını okumak için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!