Garanti Bankası Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (17.03.2015)

Garanti Bankası Hisse Önerisi

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Garanti Bankası için hedef fiyatımız 10.20TL olup, bu 15T F/DD 1.2 olan banka için %22 yükseliş potansiyeline işaret etmektedir. Bankanın mevcut aktif/pasif durumunun, dengeli bir büyüme stratejisini desteklediğini düşünüyoruz. Banka sektörün altında kredi büyümesine rağmen, 2014 yılında %17 net faiz geliri büyümesiyle, Yapı Kredi Bankasının arkasından en yüksek net faiz geliri büyümesi elde etti. Bunun önümüzdeki belirsizliklerin olduğu ortamda banka için bir değer olduğunu düşünüyoruz.

Potansiyel Katalistler

Aylık bankacılık datası, çeyreksel finansal sonuçlar Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler Yukarı yönlü riskler faiz indirimleri, beklenenden daha iyi komisyon geliri ve varlık kalitesi evrimi. Aşağı yönlü riskler ise para politikasında devam edebilecek belirsizlikler, eğer TL’de değer kaybı devam ederse olası bir faiz artışı ve bireysel bankacılıkta gelebilecek ek düzenlemeler

Değerleme

Garanti Bankası’nı Gordon Büyüme Modeli’yle modelleyip, sürdürülebilir özkaynak karlılığını %15.6, özsermaye maliyetini %13.4 ve nominal büyümeyi %8 olarak alıyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım 2015 Mart Portföy Önerileri