Garanti Bankası Hisse Önerisi / Finansinvest – (11.01.2016)

Garanti Bankası Hisse Önerisi – Finansinvest

Yükseliş potansiyeli (%) 19.6

 2015 yılında net faiz marjı sektörün üzerindeydi: 2015 boyunca bilanço içi kısa döviz pozisyonunu genişletme stratejisi, mevduat maliyetlerinin arttığı bir dönemde net faiz marjını 40 baz puan yükseltmesine yardımcı oldu. Ancak bu strateji swap maliyetlerini de yukarı çekti ve sonuç olarak swaplara göre düzeltilmiş %4,4 seviyesindeki net faiz marjı, benzer banka ortalaması olan %3,6’nın üzerinde oluştu.

 Net faiz marjını korumak için 2015’te TL bazlı ticari kredilerde büyümeyi seçti: Böylece nispeten iyi teminatlandırılmış daha iyi kredi getirisine sahip oldu.

 Görece kısa vade uyumsuzluğu: Sektöre göre vade uyumsuzluğu düşük olan banka, kredimevduat makasında olası bir iyileşmeden benzer bankalara göre daha fazla yarar sağlayabilir.

 Net kârın 2016’da %32 artmasını bekliyoruz: Net faiz marjında beklenen 20 bp artış ve yüksek tahsilat performansı sayesinde 2015 için %13 olarak öngördüğümüz özsermaye kârlılığının 2016’da %15’e çıkacağını tahmin ediyoruz.

2016 Yatırımcı Rehberi’nin tamamını okumak için tıklayın.

2016 Yatırımcı Rehberi’nin tamamını okumak için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!