Garanti Bankası Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (10.06.2015)

Garanti Bankası Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Hisse Fiyatı (TL) 7.96
Hedef Hisse Fiyatı (TL) 10.20
Yükseliş Potansiyeli 28%
Beklenen Kar Payı Verimi 2%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Politik ajandanın yoğun olabileceği önümüzdeki dönemde, Garanti Bankası’nın güçlü aktif-pasif dengesinin önemli bir rekabet avantajı sağladığını düşünüyoruz. Birinci çeyrekte banka komisyon gelirlerinde ve tahsilatlarda beklenenden daha iyi performans gösterdi. Her ne kadar, takipteki kredi rasyosunun 20-30 baz puan artış beklentisi korunsa da, girişlerde görece olarak azalış tüm yıl için beklenenden daha iyi bir performansa işaret edebilir. Son olarak, tahvil portföyünde bankanın enflasyon endeksli menkul değerlerin ağırlığı bankayı avantajlı kılmaktadır.

Potansiyel Katalistler

Aylık bankacılık datası, çeyreksel finansal sonuçlar

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Yukarı yönlü riskler faiz indirimleri, beklenenden daha iyi komisyon geliri ve varlık kalitesi evrimi. Aşağı yönlü riskler ise para politikasında devam edebilecek belirsizlikler, eğer TL’de değer kaybı devam ederse olası bir faiz artışı ve bireysel bankacılıkta gelebilecek ek düzenlemeler

Değerleme

Garanti Bankası’nı Gordon Büyüme Modeli’yle modelleyip, sürdürülebilir özkaynak karlılığını %15.6, özsermaye maliyetini %13.4 ve nominal büyümeyi %8 olarak alıyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.