Garanti Bankası Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (09.10.2015)

Garanti Bankası Hisse Önerisi

Yükseliş Potansiyeli 38%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Devam eden politik belirsizlikler içinde, Garanti Bankası’nı (15T F/DD: 1.1, 15T Sermaye getirisi: %14.3) banka hisseleri arasında nispeten düşük kaldıracı ve dengeli aktif/pasif karışımı sebebiyle tercih ediyoruz. Ayrıca, bankanın konsolide net gelirinin %15’inin banka iştiraklerinin oluşturması da bir avantaj teşkil etmektedir. 2Ç15 sonuçları bankanın güçlü marj yönetimi kabiliyetini gösterirken, sene başından beri devam eden trend, varlık kalitesinde bankanın bütçeden daha iyi bir sene geçirme ihtimalini artırıyor.

Potansiyel Katalistler

Aylık bankacılık datası, çeyreksel finansal sonuçlar Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler Yukarı yönlü riskler faiz indirimleri, beklenenden daha iyi komisyon geliri ve varlık kalitesi evrimi. Aşağı yönlü riskler ise para politikasında devam edebilecek belirsizlikler, eğer TL’de değer kaybı devam ederse olası bir faiz artışı ve bireysel bankacılıkta gelebilecek ek düzenlemeler

Değerleme

Garanti Bankası’nı Gordon Büyüme Modeli’yle modelleyip, sürdürülebilir özkaynak karlılığını %15.6, özsermaye maliyetini %13.4 ve nominal büyümeyi %8 olarak alıyoruz.

Oyak Yatırım 2015 Ekim Portföy Önerileri