TSKB Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (12.01.2016)

TSKB Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Yükseliş Potansiyeli 35%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

TSKB’nin politik belirsizliğin azalmasından en çok faydalanacak bankalardan biri olacağını düşünüyoruz. Banka’nın 2016 beklentileri %17-18 özkaynak karlılığına ve bizim hesaplamarımıza göre yaklaşık %20 net kar artışına işaret etmektedir. Büyüme tarafında ise bankanın kredi büyüme tahmini kur riskinden arındırılmış olarak %12’dir. Bizim görüşümüze göre, seçim sonrası yatırım için elverişli olabilecek ortam, kredi büyümesinin tekrar %15 seviyelerine çekilmesine yardımcı olabilir. Önemli olarak, güçlü varlık kalitesi duruşunun devam ettirilmesini bekliyoruz. Banka da 2016 sonunda NPL rasyonun mevcut 0.4% seviyesinden bir miktar düşerek %0.3 olarak gerçekleşmesni tahmin etmektedir.

Potansiyel Katalistler

Sektör ve şirket verileri

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Ekonomik büyümede güçlü toparlanma yukarı yönlü risk oluşturabilirken, ABD’deki parasal sıkılaştırmanın beklenenden daha hızlı olması aşağı yönlü risk olarak sayılabilir.

Oyak Yatırım Ocak ayı model portföyüne ulaşmak için tıklayınız.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN