TSKB Hisse Önerisi / Garanti Yatırım – (26.12.2014)

TSKB Hisse Önerisi – Garanti Yatırım

12 aylık hedef fiyatımız 2.55TL %30 artış potansiyeli sunuyor. TSKB için “AL” tavsiyemizi koruyoruz. Düşük riske sahip olması ve özgün iş modeli nedeniyle TSKB’nin Türk bankaları arasında sağlam bir konumda olduğunu düşünüyoruz. Uzun vadeli ve düşük maliyetli fonlama yapısı ve bu fonların kurumsal firmaların ve KOBİ’lerin proje ve yatırımlarının finansmanında kullanılması nedeniyle; TSKB’nin risk profilinin düşük olduğunu düşünüyoruz.

TSKB, geçtiğimiz dönemde büyüme hedeflerinin gerisinde kaldı. Büyümenin ana kaynağı ise kısa vadeli işletme sermayesi kredileri oldu. Bu gelişme Banka’nın kısa vadeli fiyatlama gücünü arttırmış olsa da, TSKB’nin ortalama kredi oranı 9A14’te 2013’teki %5.2 seviyesinden, %5’e geriledi. Eylül 2014 itibariyle TSKB’nin kredilerinin %41’i enerji üreticisi ve dağıtıcısı şirketlere verilmiştir. Banka önümüzdeki dönemlerde enerji sektörüne olan bağımlılığını azaltmak istemektedir.

TSKB’nin kredilerinde döviz açığı veya vade uyumsuzluğu bulunmamaktadır. TSKB, 2015T 7.0x F/K ve 1.1x F/DD çarpanlarıyla işlem görmektedir. Bu oranlar araştırma kapsamımızdaki bankacılık şirketlerine göre sırasıyla %15 iskontolu ve %8 primlidir.

Garanti Yatırım 2015 Mali Piyasalar Stratejisi Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN