TSKB Önerisi / Şeker Yatırım – (06.02.2018)

TSKB Hisse Önerisi – Ak Yatırım

TSKB için cazip değerleme çarpanlarını ve sürdürülebilir yüksek sermaye getirisini gözönünde bulundurarak TUT olan tavsiyemizi AL olarak revize ediyoruz.

Banka yüksek kalitedeki karlılığı, aktif kalitesi, güçlü sermaye yeterlilik rasyosu ile öne çıkmaktadır. Ek olarak faiz ve kurlardaki sert fiyat haraketlerine karşı mevduat bankalarına göre daha korunaklı bir bilanço yapısı bulunmaktadır. Takipteki krediler için ortalamanın üzerinde %100 oranında karşılık ayıran bankanın IFRS9’a geçişte en cok fayda sağlayacak bankalardan biri olmasını bekliyoruz. Tavsiye değişikliğine paralel olarak olarak, 1.51TL olan hisse hedef fiyatımızı 1.64TL olarak revize ediyoruz. Yeni hedef fiyatımızın %2 artış potansiyeli bulunmaktadır. Bankanın net karının 2018 ve 2019 yılları için %12 ve %11 artış göstermesini modelliyoruz. Hisse 2018T 5.6x F/K (Benzerlerine göre %7 iskontolu) ve 0.94x F/DD çarpanlarıyla ve 2018T için 18.1% sermaye getirisiyle (geçmiş 5 yıllık ortalama: 18%) işlem görmektedir. Bankanın değerleme çarpanlarının cazip olduğunu düşünmekteyiz. 2018 yılında bankanın net faiz marjının 11 baz puan azalarak 3.97% seviyesine ulaşmasını modelliyoruz. TSKB %0.2 takipteki krediler oranı ile rakipleri içinde aktif kalitesi açısından oldukça iyi bir yere sahiptir. Beklentimizden daha olumsuz seyreden fonlama maliyetleri hisse performasında olumsuz etki yapabilir. Beklentimizden daha iyi gelişen kurumsal bankacılık ve birleşme satın alma faaliyetleri ise hisse performansına olumlu etki yapabilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN