TSKB Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (07.11.2015)

TSKB Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Yükseliş Potansiyeli 14%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

TSKB’nin politik belirsizliğin azalmasından en çok faydalanacak bankalardan biri olacağını düşünüyoruz. Proje finansman kredilerindeki yavaşlama sebebiyle, kredi büyüme beklentimizi sene başındaki %15 seviyesinden %10’a düşürmüştük. Seçim sonrası yatırım için elverişli olabilecek ortam, kredi büyümesinin tekrar %15 seviyelerine çekilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, toplam kredi portföyünün %95’inin yabancı para cinsinden olması, bankanın net faiz gelirinin TL’deki değer kaybından olumlu olarak etkilenmesine neden olacaktır. Buna ek olarak, takipteki kredi rasyosu 0.4% olan banka varlık kalitesi açısından dayanıklı olmaya devam etmektedir.

Potansiyel Katalistler

Sektör ve şirket verileri

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Ekonomik büyümede güçlü toparlanma yukarı yönlü risk oluşturabilirken, ABD’deki parasal sıkılaştırmanın beklenenden daha hızlı olması aşağı yönlü risk olarak sayılabilir.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN