Koç Holding Hisse Önerisi / Garanti Yatırım – (20.05.2013)

Koç Holding Hisse Önerisi – Garanti Yatırım

Mevcut Fiyat / Piyasa Değeri: 11.25TL / 28,529mnTL
2013-sonu Hedef Fiyat / Piyasa Değeri: 11.48TL / 29,102mnTL

Koç Holding 1Ç13 finansal sonuçlarında 452mn TL net kar açıkladı. Açıklanan net kar piyasa beklentisi olan 460mn TL’nin hafif altında kalmıştır. Enerji segmenti hariç tüm iş kolları bu dönemde büyüme kaydetmiştir. Holding’in halka açık tüm şirketleri bilançolarını daha once açıkladığı için böyle bir sonuç aslında beklentiler dahilinde gerçekleşmiştir. Koç Holding’in finansal sonuçları Cuma gün içerisinde geldiği için sonuçların bugün etkisinin nötr olmasını bekliyoruz. Holding mevcut durumda NAD’ne göre son iki yıl iskontosu olan %7’nin altında %2 iskonto ile işlem görmektedir.

Hisse 2013-sonu hedef fiyatımız olan 11.48TL’ye yakıbn işlem görmektedir; TUT önerimizi koruyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Garanti Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN