Yapı Kredi Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (25.07.2014)

Yapı Kredi Hisse Önerisi – Ak Yatırım

Yapı Kredi Bankası’nın (NÖTR; Endekse Paralel Getiri; 12 aylık Hedef Fiyat: 5,30 TL) 2Ç14 döneminde net karı 428 milyon TL olarak gerçekleşti. Söz konusu kar bizim 430 milyon TL kar beklentimize ve piyasadaki 421 milyon TL kar beklentisine paralel. Bankanın net karının bir önceki çeyreğe göre gerilemiş olması temettü gelirinin mevsimselliğinden kaynaklanıyor. Bu hariç tutulursa bankanın karında %37’lik artış gözleniyor. Söz konusu artış net faiz marjındaki 25 baz puanlık gelişmeden ve  komisyon gelirlerinin ilk çeyreğe göre %20 artış göstermesinden kaynaklandı. Yapı Kredi’nin 2014 kar tahminini değiştirmedik. Hisse için hedef fiyat seviyesi 5,30’da bulunuyor. Hisse için ‘Endekse Paralel Getiri’ görüşümüzü koruyoruz.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!