Yapı Kredi Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (14.07.2014)

Yapı Kredi Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,36 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 4,73-4,94 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,20 ve 5,70
Ana Stop Loss: 4,50

Hissede teknik açıdan kısa vadeli bir yükseliş eğilimi gözlenmektedir. Ana destek noktası olarak bu hafta 4,50 seviyesi ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin üzerinde 4,59 seviyesi ara destek noktası olarak izlenebilir.

Hissede olası geri çekilmelerde özellikle 4,50 desteğinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalacağını, yükseliş eğiliminin süreceğini, önümüzdeki süreçte ilk etapta 4,73-4,94 bandının test edileceğini düşünmekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönen sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 4,50 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınmasını tavsiye ediyoruz.

4,50 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, yükseliş eğiliminin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz.

Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise ana direnç konumunda bulunan 4,94 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 5,20 seviyesi ile 5,70 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 4,94 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,20 ve 5,70 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!