Türk Hava Yolları Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (08.02.2013)

Türk Hava Yolları Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 8,46 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 6,98 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,30-7,58 bandı ile 7,84 seviyeleri
Ana Stop Loss: 6,50

Hissede orta vadeli yükselen hareket içinde Ocak ayında 7,58 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak 6,50 seviyeleri takip edilebilir. Aşırı satım bölgesinde bulunan kısa vadeli göstergeler dikkate alındığında, hisse üzerinde son dönemde yoğunlaşan satışların sürmesi halinde, teknik açıdan 6,50 seviyesine yaklaştıkça durulacağı, bu seviyenin üzerinden orta vadeli hareket içinde ilk etapta kısa vade için güçlü bir direnç olarak ön plana çıkan 6,98 seviyesine doğru bir toparlanma hareketi içine girileceği söylenebilir. Bu nedenle, 6,50 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketinin ilk etapta yeni pozisyon alınması yönünde değerlendirilmesini tavsiye etmekteyiz.

Hissenin 6,50 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda, hisse üzerinde satışların derinleşmeye başlayacağını, geri çekilme hareketinin 6,40-6,14 bandına doğru süreceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktası olarak 6,62 seviyesi önemli bulunmaktadır.

Hissenin 7,58 seviyesinden başlayan satış baskısından kurtulabilmesi, orta vadeli yükselen hareket içinde yeni bir yükseliş ivmesinin yakalanabilmesi için ise 6,98 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Hareketin bu yönde olması durumunda, sırasıyla 7,30-7,58 bandı ile 7,84 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,98 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,30, 7,58 ve 7,84 seviyeleri takip edilebilir.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin