Türk Hava Yolları Hisse Önerisi / Şeker Yatırım 2013

Türk Hava Yolları Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Halen toplam 200 uçağa ulaşan THY, yeni açtığı yeni uçuş noktaları ile organik büyümesini sürdürmektedir. Son yıllardaki uçak alımları ile filosunu genişleten ve yeni uçuş noktalarını sonrasında toplam yolcu sayısı 2011 yıl sonu itibariyle 32.6 milyon kişi seviyesine çıkartan THY’nin 2012 yılı itibariyle yolcu sayısı yaklaşık 40 milyon seviyesine ulaşmıştır. Yeni açılan hatlara bağlı olarak artan yolcu sayısı şirketin satış gelirlerine olumlu yansımaktadır. Artan net satış gelirlerine ek olarak azalan maliyetler THY’nın operasyonel karlılığına ve marjlarını son dönemde pozitif etkilemiştir. Özellikle şirketin 3Ç’de doluluk oranlarındaki artış (3Ç11’de %77.7 seviyesinde gerçekleşen doluluk oranı 3Ç12’de %82.4 seviyesine yükselmiş ve çeyreklik bazda rekor seviyelere ulaşmıştır) şirketin operasyonel karlılığına pozitif katkı sağlamaktadır. Şirket bu bağlamda 3Ç12’de beklentilerimizin de üzerinde güçlü operasyonel sonuçlar açıklamıştır. Buna göre THY’nın FAVÖK rakamı 3Ç12’de yıllık bazda %141 artışla 1.252 milyon TL seviyesinde gerçekleşirken, şirketin FAVÖKK rakamı da geçen yılın aynı dönemine göre %234 artarak 1.027 milyon TL seviyesinde gerçekleşmiştir. Şirket beklentilerin üzerinde 3Ç’yi 705 milyon TL net kar ile tamamlamıştır. THY’nın güçlü trafik verilerine bağlı olarak olumlu operasyonel karlılığını sürdürmesini bekliyoruz.

Bu aşamada Türk hava Yolları ile ilgili olarak AL önerimizi sürdürüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Şeker Yatırım 2013 Ocak Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin