Tekfen Holding Hisse Önerisi / Finansinvest – (11.01.2016)

Tekfen Holding Hisse Önerisi – Finansinvest

Yükseliş potansiyeli (%) 65.8

 2016’da tarım segmentinden yüksek marj bekliyoruz: 2015 yılında amonyak maliyetinin olağandışı yüksek olması ve Lira’daki hızlı değer kaybı tarım segmenti performansını sınırladı. 2016’da amonyak fiyatının normalleşmesi ve Lira’da daha az değer kaybı beklentisi sayesinde tarım segmenti FAVÖK marjının önceki yıla göre 1,5 puan artacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca 2015 sonunda faaliyete geçmesi beklenen Samsun fabrikasındaki yarı- entegre gübre yatırımı 2016’da operasyonel kârlılığa daha fazla katkı sağlayacaktır.

 Taahhüt segmenti kârlılığı korunuyor: Zarar kaydeden işler nedeniyle 2013-2014’teki operasyonel zararların ardından Tekfen’in taahhüt segmenti FAVÖK rakamı 9A15’te 137 milyon TL’ye ulaştı, FAVÖK marjı %9,1 oldu. 2015’te taahhüt segmenti için öngördüğümüz 187 milyon TL FAVÖK rakamının yatırımcıların segment kârlılığı için endişelerini azaltacağını düşünüyoruz.

 Kısa vadeli katalist – TANAP: Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı projesi (550 milyon dolar) 2016’da hisse için katalist olabilir. TANAP’ın gerçekleşmemesi halinde bile, toplam proje büyüklüğünün (2 milyar dolar) %65’ini oluşturan Şah Denizi projeleri 2016 performansını destekleyecektir.

 Tarihi çarpanlarına göre iskontolu : Tekfen 2016 çarpanları bazında 2009’dan bu yana tarihi çarpanlarına göre %32 iskontolu işlem görüyor. Ayrıca 2016’da özsermaye kârlılığı ve serbest nakit akışının iyileşmesini ve temettü veriminin artmasını bekliyoruz.

2016 Yatırımcı Rehberi’nin tamamını okumak için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!