Tekfen Holding Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (08.10.2015)

Tekfen Holding Hisse Önerisi – Gedik Yatırım

Hedef Fiyat: 5.65 / Potansiyel Getiri: %35.17

Tekfen Holding’in kar marjlarında yaşanan düşüş hisse fiyatlarını olumsuz etkilemekle beraber piyasa çarpanları bakımından da sektör ile ayrışarak ucuz bir görünüm oluşturdu. Şirketin yılsonunda 4.2 milyar TL net satış, 323 milyon TL favök ve 218 milyon TL net kar beklentisi olduğu düşünüldüğünde, hedeflerin gerçekleşmesi durumunda şu an oluşan piyasa fiyatının düşük kalacağını düşünüyoruz. 2015/12 döneminde bu baz etkisi ortadan kalkıp, şirketin tahmini olan 218 milyon TL’lik net kara ulaşılacak olur ise mevcut fiyatlarla (4,21 TL) F/K oranı 7.15 civarında oluşacaktır. Şirket 0.76xPD/DD’nden işlem görmekte olup, beklenen kara ulaşılması durumunda 2015/12 sonunda mevcut fiyatlarla 0,73xPD/DD değerine gerilemiş olacaktır. Sektör 1.04xPD/DD’nden işlem görmektedir. Mevcut durumda şirketin piyasa çarpanları açısından hem tarihsel ortalamalara hem de sektör ortalamasına göre düşük kaldığını düşünüyoruz. Gübre segmentinde zorlu bir yıl yaşanmasına karşın mevcut fiyatların özellikle taahhüt (inşaat) kısmındaki potansiyeli yansıtmadığını düşünüyoruz. Şirketin, Amstar Global Partners Ltd. ile her bir proje bazında %50-%50 esaslı ortaklık kurularak arsa alınmak suretiyle Türkiye’de ve özelikle İstanbul’da konut, karma kullanım ve A sınıfı ofis projelerini hayata geçirmek amacıyla niyet mektubu imzalamasını pozitif karşılıyoruz. Bu bağlamda baktığımızda Tekfen Holding için kararımız “Endeks Üzeri Getiri”, hedef fiyatımız ise 5,65 TL’dir.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN