Tekfen Holding Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (06.09.2014)

Tekfen Holding Hisse Önerisi

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Tekfen Holding’in ikinci çeyrek rakamları taahhüt tarafında iyileşmenin devam ettiğini gösteriyor. Özellikle yeni işlerin de devreye girmesiyle bu iyileşmenin yılın geriye kalanında da devam edebileceğini düşünüyoruz. Tarım segmentinde ise marjlar ilk çeyreğe göre gerilese de bir önceki yıla göre oldukça önemli bir iyileşme dikkat çekiyor. Bu sonuçlar paralelinde şirket yılsonu için marj tahminini de yukarı yönde revize etti. Bunun yanında şirketin tarım segmentinde yaptığı yatırımın 2015 ve sonrasında marjlara olumlu yansımasını bekliyoruz.

Potansiyel Katalistler

Şirketin iş miktarına yapacağı eklemeler haber akışını hızlandırarak hisse performansını destekleyebilir.Özellikle taahhüt tarafında ise marjlardaki artış devam edecektir. Bunun yanında tarım segmenti ise yıllık bazda iyileşmeye işaret ediyor.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Taahhüt şirketlerinde bazı projelerde gerçekleşen maliyet artışları bu projelerin ve segmentin marjlarını olumsuz etkileyebilir. Tekfen’in özellikle Libya’da durmuş olan projesiyle ilgili olarak önümüzdeki dönemde bir gider yazması gerekebilir.

Değerleme

Şirket için yapmış olduğumuz değerleme hisse başına 6.80TL hedef fiyata işaret ediyor. Şirketi %23’lik artış potansiyeli ile portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz. Raporun tamamı için tıklayın.

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım 2014 Eylül Portföy Önerileri

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN