Orge Enerji Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (25.11.2022)

Endeksin Üzerinde Getiri

Fiyat (TL/hisse) 29,06
Hedef Fiyat (TL/hisse) 43,08
Potansiyel Getiri %48

Güçlü operasyonel büyüme yeni iş alanlarıyla ivmelenebilir

2022 yılı görünümü ve 4Ç22 beklentileri: Orge Enerji Elektrik Taahhüt (Orge) ağırlıklı olarak döviz cinsi gelir kontratlarına sahip olması ve yıl başından bu yana çok sayıda yeni proje kazanımları sebebiyle güçlü bir sene geçirmektedir. 9A22 itibariyle hasılat yıllık %154’lük büyüme ile 494mn TL olurken, FAVÖK ise yıllık %177’lik büyüme ile 195mn TL’ye ulaşmıştır. Net kâr ise yıllık %210’luk büyüme ile 171mn TL olmuştur. Şirket, bu dönemde 333bp artışla %39.5’lik FAVÖK marjı açıklamıştır. Orge güçlü üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından revize ettiği beklentilerine göre; 2022 yılını bir önceki yıla kıyasla %100 seviyesinde hasılat ve FAVÖK büyümesi ile tamamlamayı hedeflemektedir. Ancak bu beklentinin bir miktar muhafazakar olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda, Şirket’in 4Ç22’de aşağı yönlü normalleşen marjlarla 150mn TL hasılat, 49mn TL FAVÖK ve 67mn TL net kâr açıklamasını bekliyoruz.

Devam Eden Projeler: Eyl22 itibariyle 495mn TL’lik devam eden proje (backlog) bulunmaktadır. Şirket yıl başından Eyl22’ye kadar 348mn TL’lik yeni proje kazanımı gerçekleştirmiştir. Bu tutarlara bilanço tarihinden sonra imzalanan Turkcell Gebze Veri Merkezi Projesi (EUR2.0mn + TL11.6mn) ve henüz kontrat görüşmeleri devam eden; Göncay Plastik Güneş Enerji Sistemi Kurulumu Projesi (USD1.3mn) ile Bakırköy-Kirazlı Metro Projesi’nin (EUR1.9mn) iş miktarları dahil değildir.

Yeni iş alanları gelir büyümesini destekleyebilir. Orge, kuruluşunun yaklaşık ilk on beş yılında ağırlıklı olarak konut/ofis/avm projelerinin elektrik taahhüt işlerinde yer alırken, 2014 yılından itibaren raylı sistem projelerinde de yer almaya başlamıştır. Raylı sistemler günümüzde Şirket’in en büyük iş alanı olmaya devam etmektedir. Şirket, 2022 yılı ortalarında ise güneş enerjisi sistemleri alanında girişimlere başlamış olup, elektrikli araç şarj istasyonu alanında da faaliyete başlamayı hedeflemektedir. Mevcut iş kollarındaki güçlü büyüme potansiyeline ek olarak, Şirket’in elektrifikasyon tecrübesiyle oluşturduğu yeni iş alanları gelecek yıllar için ek nakit akışı potansiyeli sunmaktadır (bkz. Sayfa 2).

Hedef fiyatımızı 21.00 TL’den 43.08 TL’ye yükseltirken, Endeksin Üzerinde Getiri tavsiyemizi sürdürmekteyiz. Şirket hisseleri 2023 beklentilerimize göre 7.3x FD/FAVÖK ve 8.6x F/K çarpanlarıyla işlem görmektedir. Yeni iş kollarının yaratacağı büyüme potansiyeline ve muhafazakar büyüme varsayımları (2023-2025 yılları arasında ortalama FAVÖK marjı varsayımı: %32) kullandığımız modelimize göre, şirket çarpanlarının uzun vadede hala cazip seviyelerde olduğunu düşünüyoruz.

Kaynak: Gedik Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!