Enka İnşaat Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (11.06.2013)

Enka İnşaat Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,40 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 5,50 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,66-5,82 bandı ile 6,06 seviyeleri
Ana Stop Loss: 4,66

Hissede Mayıs ayı içinde 6,06 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan alçalan hareketin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak 4,66 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Geçen hafta başından beri yoğunlaşan satışlarla aşırı satım bölgesine gerileyen kısa vadeli göstergeler gözönüne alındığında, hisse üzerinde satış baskısının sürmesi halinde, 4,66 seviyesine yaklaştıkça durulacağı, bu seviyenin üzerinden yeni bir toparlanma hareketi içine girileceği söylenebilir.

Olası yukarı ataklarda ise ilk etapta kısa vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen 5,50 seviyesine doğru bir hareketlenme beklenebilir. Bundan dolayı, 4,66 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

4,66 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, hissede düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. 5,14, 5,04 ve 4,96 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissenin son dönemde yoğunlaşan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye toparlanma hareketlerinin yayılabilmesi için ise 5,50 seviyelerinin aşılmasını önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 5,66-5,82 bandı ile 6,06 seviyeleri hedeflenebilir. Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,50 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,66, 5,82 ve 6,06 seviyeleri takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN