Enka İnşaat Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (02.08.2013)

Enka İnşaat Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Enka’nın toplam iş miktarı 2012 ilk çeyrek itibarıyla iştirakleri dahil edildiğinde 3.5 milyar dolar seviyesinde bulunurken şirket yeni işler kovalamaya devam ediyor. Şirketin Ağustos ayı içerisinde açıklanacak finansalları ile birlikte toplam iş miktarına Irak’ta ve Rusya’da yeni işler eklediğini görebiliriz. Uzun süredir bir ilerleme olmayan Blue City ve Romanya otoyol sözleşmelerinin ise şirketin işlerinden çıkarılması beklenebilir. Gayrimenkul segmentinde ise doluluk oranlarının 2012 sonunda %90 seviyesine ulaşması sonrasında aynı seviyelerini koruyor. Enerji segmenti ise alınan garantiler nedeniyle yıllık olarak 260 milyon dolar seviyelerinde bir VAFÖK yaratmaya devam edecektir. Enerji ve gayrimenkul
segmentlerindeki sabit nakit yaratma kapasitesi ENKAI’yi defansif bir şirket yapıyor.

Potansiyel Katalistler

Taahhüt tarafında yeni iş alımları şirkete olan ilgiyi artırabilir. Önümüzdeki dönemde özellikle Irak şirket açısından önemli bir pazar olacaktır.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Şirketin faaliyet gösterdiği ülkelerde özellikle petrol fiyatları ekonomileri etkileyen önemli bir gösterge niteliğindedir. Bu nedenle petrol fiyatlarında yaşanabilecek bir gerileme alınabilecek iş miktarında azalmaya neden olabilir.

Değerleme

Şirket için yapmış olduğumuz değerleme hisse başına 5.88TL hedef fiyata işaret ediyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım 2013 Ağustos 1. Yarı Portföyü

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN