Enka İnşaat Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (04.07.2013)

Enka İnşaat Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,50 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 5,06-5,30 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,44-5,66 bandı ile 6,00 seviyeleri
Ana Stop Loss: 4,67

Hissede Haziran ayına başlarken 4,34 seviyesine kadar yaşanan geri çekilmenin sonrasında başlayan yükselen hareketin sürdüğünü görmekteyiz.

Olası geri çekilmelerde ana destek noktası olarak etkili olacak 4,67 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin sınırlı kalması, 4,34 seviyesinden başlayan yükselen hareketin korunması, önümüzdeki süreçte ilk etapta 5,06-5,30 aralığına denk gelen direnç bölgesinin test edilmesi beklenebilir. Kısa vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 4,67 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz. 4,67 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. 4,88, 4,80, 4,74 ve 4,70 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Daha uzun süreye yükselişin yayılabilmesi için ise 5,30 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 5,44-5,66 bandı ile 6,00 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,30 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceği söylenebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,44, 5,66 ve 6,00 seviyeleri takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN