Doğuş Otomotiv Hisse Önerisi / Tera Menkul – (29.05.2013)

Doğuş Otomotiv Hisse Önerisi – Tera Menkul

Binek araç segmentinde güçlü büyüme devam ediyor…

DOAS’ın satış adedi performansından doğan pazar payı artışına ve artan yurtiçi talebe bağlı tahminlerimizin revizyonu ve risksiz faiz oranı varsayımımızı %8’den %7.5’e indirmemiz sonucunda 12 aylık hedef fiyatımızı 9.79TL’den 14.12TL’ye çıkartıyoruz. Ancak hisse için NÖTR tavsiyemizi koruyoruz.

Bu fiyat hissede %6 oranında yukarı yönlü potansiyel gösteriyor; dolayısıyla, hisse için tavisyemizi NÖTR’da sabit tutuyoruz. DOAS 10.8x F/K’13 ve 9.9x FD/FAVÖK’13 çarpanları ile uluslararası benzer şirket çarpanlarına göre sırasıyla %8 iskontolu ve %25 primli işlem görmektedir…

Tera Menkul Araştırma

Tüm Doğuş Otomotiv hisse önerileri için tıklayın!

TÜM ÖZEL HİSSE ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız (gerekli)

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin