Doğuş Otomotiv Hisse Önerisi / Ata Yatırım – (24.05.2013)

Doğuş Otomotiv Hisse Önerisi – Ata Yatırım

Hisse Fiyatı, TL 13.10
12 Aylık Hedef Hisse Fiyatı, TL 13.40
Beklenen Temettü Verimliliği 4%
Beklenen Hisse Fiyatı Artışı 2%
Toplam Yükselme Potansiyeli 8%

• Doğuş Otomotiv için 12 aylık temettü hariç hedef fiyatımızı 9,74TL’den 13.40TL’ye yükseltiyoruz. Öte yandan sınırlı %8 yükselme potansiyeli nedeniyle “Tut” tavsiyemizi koruyoruz.

• 2013 yılı için 11.5x FD/FAVÖK çarpanıyla işlem görmekte olan hisse, aynı zamanda son 3 yıllık ortalama FD/FAVÖK çarpanı olan 8.1x’e göre de primli işlem görmektedir.

• %75’lik temettü ödeme oranı tahminimizi ve şu anki piyasa fiyatını baz alarak, gelecek yıllarda şirketin temettü getirisinin %6 üzerinde kalmasını beklemekteyiz.

Pozitif beklentilerin fiyatlanmış olduğunu düşünüyoruz… İç pazarda sağlanan büyüme ve şirketin tüm satışlarını iç pazarda gerçekleştirmesi, 2012 başından itibaren pazar payında yaşanan güçlü büyüme ve şirketin yeni yüksek temettü ödeme politikası gibi faktörlarin fiyatlandığını düşünmekteyiz. Şirketin 2012 yılında %15,8 olan hafif araç pazar payının 2015’e kadar rakiplerinin piyasaya süreceği yeni modeller nedeniyle %14 seviyesinde normalize olacağını (2004-2011’de %9-12 arası), FAVÖK marjının ise 2012 yılında ulaşılan %6,3 seviyesinden uzun dönemde %5,8 seviyesinde (2005-2012 ortalaması: %4,7) dengeye oturacağını öngörmekteyiz.

Hisse performansını etkileyebilecek faktörler… İthalatçı bir firma olması nedeniyle TL’nin Euro’ya göre güçlü olması şirketin operasyonel performansını olumlu etkilemektedir. Volkswagen’in Türkiye’de yatırım kararı alması durumunda da hisse performansı olumlu etkilenecektir. Öte yandan hükümetin Türkiye’de binek araç üretimini teşvik etme politikası olumlu sonuç verirse, şirketin pazar payı uzun vadede baskı altına girebilir. Son olarak, şu an plan dahilinde olmasa da, Doğuş Holding’in halka arzı da, şirketin elinde bulundurduğu %3,8’lik Doğuş Holding payı nedeniyle olumlu etki yapabilecek bir faktör olarak göze çarpmaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

Ata Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN