Aygaz Hisse Önerisi / Atig Menkul – (01.04.2013)

Aygaz Hisse Önerisi – Atig Menkul

Türkiye’nin 2013 yılında büyümeye devam etmesiyle birlikte artan enerji talebi, kaynak çeşitlendirilmesi yoluyla karşılanmaya çalışılacak. Enerji ithal eden Avrupa ülkelerinin enerji tedariği açısından geçiş ülkesi olma konumundaki Türkiye, bu anlamda stratejik önemini taşımayı sürdürecek.

Öte yandan Aygaz’ın LPG’deki liderliği, pazardan aldığı payın sürekli yükselmesine katkı sağlıyor. Şirket, 2012 yılını 303 milyon 487 bin TL net karla tamamladı. Beklentilerin altında kar açıklanmasına rağmen Aygaz, Koç Enerji Grubu içindeki rafineri ve akaryakıt dışında kalan enerji şirketlerinin toplandığı üstyapı konumunu bu yıl da koruyacak. Lojistik altyapısındaki gücü ve Mogaz AŞ’nin Aygaz ile birleşmesi, şirketin pazar payına katkı sağlayabilir. Aygaz hisseleri için 11.90 TL hedef öngörüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Atig Menkul Nisan 2013 Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN