Turkcell Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (01.12.2013)

Turkcell Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

12.3 TL/ 6.16 Dolar

Turkcell yılın üçüncü çeyreğinde 699 milyon TL net kar açıklamıştır. Bu rakam geçen sene aynı dönemde elde etmiş olduğu net kar rakamı olan 571 milyon TL’ye göre %22,2 artış gösterirken, bir önceki çeyreğin net karı olan 588 milyon TL’ye göre de %25,2’lik bir yükselişe denk gelmektedir.

Şirketin açıklamış olduğu 3. çeyrek net karı, hem bizim beklentimiz olan 614 milyon TL’nin hem de piyasa beklentisi olan 644 milyon TL’nin üzerinde gerçekleşmiştir. Şirketin beklentilerin üzerinde net kar açıklaması özellikle iştiraklerinin gelirlerinde önemli artışlar, operasyonel verimlilik ve etkin maliyet yönetimi sayesinde gerçekleşmiştir. Sene başında fiyatlarda aşağı yönlü baskı oluşturan sert rekabet koşullarının ikinci çeyrekte bir miktar iyileştiğini gördük. Rekabette iyileşme üçüncü çeyrekte de devam etti. Karma ARPU bir önceki seneye göre %3,2 artarak 22,7 TL seviyesine çıktı. Öte yandan fiber ağlarla yüksek hızlı internet erişimi hizmeti veren Superonline yatırımlarının meyvelerini toplamaya devam ediyor. Superonline gelirlerini yıllık bazda %27 artırdı ve müşteri sayısı 521 bine yükseldi. FAVÖK rakamı hem bizim beklentimiz olan 908 milyon TL’nin hem de piyasa beklentisi olan 945 milyon TL’nin üzerinde yıllık bazda %12,5 artarak 1.006 milyon TL gerçekleşmiştir. FAVÖK marjı ise öte yandan iyileşmeye devam ediyor. Üçüncü çeyrekte FAVÖK marjı % 33,8 gerçekleşti. FAVÖK marjı bir önceki senenin aynı döneminde % 32,5 düzeyindeydi.

Sonuç olarak operasyonel performansını beğendiği- miz Turkcell için 14,66 TL hedef fiyatımızı ve “AL” önerimizi koruyoruz.

Şeker Yatırım 2013 Aralık Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN