Turkcell Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (20.11.2013)

Turkcell Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Şebeke içi tarifelerdeki taban fiyat ve kısa mesaj ara bağlantı ücretlerindeki azaltıma yönelik düzenlemeler piyasada rekabetin nispeten kontrollü seyri sayesinde 3Ç13’te şirket için ciddi problem teşkil etmemiştir. Güçlü nakit pozisyonu, nispeten limitli olan açık döviz pozisyonu ve artan iştirak katkısı şirketin artıları arasındadır. Temettü konusunda ortakların arasındaki pürüzler açısından beklenen mahkeme kararı önemli rol oynayacaktır.

Potansiyel Katalistler; Temettü dağıtımı

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler; Rekabetin artması ve ortakların arasındaki problemleri daha da karmaşık hale getirebilecek mahkeme
kararları, Ukrayna ve/veya Belarus’un yerel para birimlerinde olabilecek devalüasyon şirkete ilişkin ana  riskler olarak değerlendirilebilir.

Değerleme; Şirket 2013B 6.4x FD/FAVÖK ve 13.1x F/K çarpanları ile benzerlerine göre sırasıyla %4 ve %6 iskontolu  işlem görmektedir.

Oyak Yatırım 2013 Kasım Portföy Önerileri

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN