Türk Hava Yolları Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (22.07.2014)

Türk Hava Yolları Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 9,20 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 6,82
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,26 ve 7,37-7,55 bandı
Ana Stop Loss: 6,36

Hissede kısa vadeli alçalan hareket devam etmektedir. Ana destek noktası olarak orta vadeli yükselen trend çizgisine denk gelen 6,36 seviyesini izlemekteyiz. Bu seviyenin üzerinde 6,52 ve 6,46 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 6,36 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta kısa vadeli alçaln trend çizgisine denk gelen 6,82 seviyesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 6,36 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınabileceğini düşünüyoruz.

6,36 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye ediyoruz.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, olası yukarı hareketlerin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 6,82 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 7,26 seviyesi ile 7,37-7,55 bandı hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,82 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,26 ve 7,55 seviyeleri gözlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!