Trakya Cam Hisse Önerisi / Bizim Menkul- (23.10.2014)

Trakya Cam Hisse Önerisi – Bizim Menkul

Paşabahçe Hisselerini Satışı ve Hedef Değer Değişikliği

Şirket Yönetim Kurulu, 23 Ekim 2014 (bugün) tarihinde yapılan özel durum açıklamasıyla Şirket  portföyünde bulunan toplam 14.267.874 TL nominal  değerdeki Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş. hisselerinin 53.570.884,68 EURO bedelle European Bank for Reconstruction and Development’a satışına yönelik sözleşme imzalanmasına karar verdiğini açıkladı.

Sürecin tamamlanacağı varsayımıyla TRKCM hisse  senetleri için 2014 yılsonu piyasa değeri beklentimizi 120 milyon TL artırdık. Paşabahçe hisselerinin açıklanan bedel üzerinden satıldığı  varsayımı ve son değerlememizden bu yana kullandığımız risksiz getiri oranımızda 30 baz puan aşağı yönde güncelleme sonucunda, TRKCM hisse senetleri için güncelhedef fiyatımızı 3,07TL olarak belirliyoruz. Bununla birlikte, TRKCM hisse senetlerini “Endekse Paralel Getiri” öngörüsüyle model portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN