Ziraat Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (2.12.2022)

BIST-100

Dün BIST100 endeksi psikolojik 5.000 seviyesinin üzerine çıktı ve bu seviyenin üzerine çıkmanın verdiği güçle 5.092 seviyesine kadar yükseldi. Sonrasında yaşanan geri çekilmeyle 5.002 noktasına kadar düşüş gözlense de kapanış 5.046 seviyesinden %1,38 primle gerçekleşti. Güne yatay bir görüntüyle başlamasını beklediğimiz endeksin bugün ise psikolojik 5.000 seviyesinin üzerinde kalabileceğini ve dünkü en yüksek seviyeyi test edebileceğini düşünüyoruz. Sonraki sıralı hedefler ise 5.136 ve 5.181 seviyelerinde.

BIST-30 Kontratı

Dün yatay seviyelerin üzerine çıkılsa da yükselişlerde net bir güçlenme yaşanmadı. Ancak geri çekilmelerde haftalık ortalamanın destek olmaya devam ettiğini gözlemledik. Bugün ise kontratın haftalık ortalamanın da yakın bulunduğu 5.507 seviyesinin üzerinde kalarak yukarı yönlü ataklar yapabileceğini düşünüyoruz ki 5.589 yakın direncinin geçilmesi durumunda hareket ivme kazanabilir.

Günlük Hisse Öneri Listesi

Kaynak: Ziraat Yatırım Günlük Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!