Yapı Kredi Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (27.05.2013)

Yapı Kredi Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 7,42 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 6,40 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 6,60 seviyeleri ile 6,80 seviyeleri
Ana Stop Loss: 5,84

Hissede orta vade için yükselen hareketin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak bu hafta 5,84 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede yaşanabilecek geri çekilme hareketlerinin düzeltme hareketleri olarak kalacağını, yükseliş eğiliminin korunacağını, orta vadeli hareket içinde önümüzdeki süreçte ilk etapta 6,40 seviyelerinin test edileceğini düşünmekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 5,84 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceği söylenebilir.

5,84 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybedeceğini, hisse üzerinde satış baskısının yoğunlaşmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktaları olarak 6,02, 5,96 ve 5,90 seviyeleri izlenebilir.

Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 6,40 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 6,60 seviyeleri ile 6,80 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,40 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 6,60 ve 6,80 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN