Vakıf Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (24.05.2023)

BIST-100 Teknik Yorum

BİST100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz. Yükselişlerin genele yayılmayan, belli başlı hisselerle gerçekleşmesi ve son günlerde sürekli azalan işlem hacmine bağlı olarak, yukarı hareketlere temkinli yaklaşılması gerektiği görüşündeyiz. Yükselişlerde 4.550-4.600 aralığına yaşanacak hareketlerde satış beklenebilir. Gerilemelerde ise 4.400-4.280 aralığının alım fırsatı olarak izlenmesi gerektiği görüşümüzü sürdürüyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

Kapanışını 5.213 seviyesinden gerçekleştiren kontratta güne yatay başlangıç bekliyoruz. Seviye bazında baktığımızda, 5.230-5.300 aralığı aşılmadığı sürece kontratta yön aşağı olmaya devam edilecektir. Destek seviyemiz ise 5.000 olarak izlenecektir.

Günlük Hisse Önerileri

Gün sonu kapanış fiyatları baz alınarak, çok kısa vadeli (1-3 gün) teknik göstergelere göre düzenlenmiştir. Temel göstergelerle ve daha uzun vadeye göre farklılaşabilir. BIST-30 endeksinin ortalama standart sapması 2.80 seviyesindedir.

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!