Türk Telekom Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (03.09.2013)

Türk Telekom Hisse Önerisi – Gedik Yatırım

Potansiyel: %27 ÖNERİ: TUT

Son Fiyat (TL) 6,30
Hedef Fiyat(TL) 8,00

• Türk Telekom, 2Ç13 dönemi nde, 2Ç12 dönemi ne göre %6 artışla 3.4 milyar TL ciro elde etmiştir. FAVÖK ise 2Ç13 döneminde 2Ç12 dönemine göre % 2 düşerek 1.3 milyar TL’ye gerilemiş FAVÖK marjı %37 olmuştur.

• Özelleştirme İdaresi Türk Telekom’un özelleştirmesinde, Şirketin %25 hissesinin devlet bünyesinde kalacağını açıklamıştı. Buna göre kalan %6.68 gibi küçük oranda hissenin ikincil halka arzda satılması planlanıyor. Hisse özelleştirme haberleri etkisiyle düşüş göstermesine rağmen bu baskının geçici olacağını düşünüyoruz.

• GSM segmentinde AVEA’nın abone sayısını artırarak ölçek ekonomiden faydalanması stratejisi önümüzdeki dönemlerde marjlar açısından olumlu olacaktır.

• Şirket’in PC alanında agresif büyüme stratejisi ve internet dağıtım kalitesini geliştirici yatırımlarının, önümüzdeki dönemde ADSL gelirlerinin artışına katalizör olacağını düşünmekteyiz.

• Fiber internet servisinde fiyat ve marjların ADSL’e göre daha yüksek olması da orta vadede büyüme ve karlılığı destekleyecek faktörlerdendir.

Gedik Yatırım 2013 Eylül Aylık Bülteni

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN