Türk Hava Yolları Hisse Önerisi / Yapı Kredi Yatırım – (10.10.2013)

Türk Hava Yolları Hisse Önerisi – Yapı Kredi Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 10,80 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,74
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,96 ve 8,34
Ana Stop Loss: 7,00

Hissede Eylül ayı içinde 7,96 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin sürdüğünü takip etmekteyiz. Ana destek noktası olarak 7,00 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. 7,36, 7,26 ve 7,12 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesinde bulunması, bu bölgeden geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 7,00 seviyelerine yaklastıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta kısa vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen 7,74 seviyesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 7,00 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz. 7,00 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, 7,96 seviyesinden başlayan alçalan hareketin, daha orta vadeye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz.

Hissenin son dönemde etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,74 seviyesinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,96 seviyeleri ile 8,34 seviyeleri hedeflenebilir. Ara direnç noktaları olarak 7,58 ve 7,64 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,74 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,96 ve 8,34 seviyelerine oluşabilecek hareketler takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Yapı Kredi Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN