Tekfen Holding Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (18.07.2013)

Tekfen Holding Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 7,70 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 7,04-7,30 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,50 seviyeleri ile 7,76 seviyeleri
Ana Stop Loss: 6,62

Kısa vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareket içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak 6,62 seviyelerini takip etmekteyiz.

Hissede yaşanabilecek olası geri çekilmelerde 6,62 seviyesinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin sınırlı kalmaya devam edeceğini, yükseliş eğiliminin süreceğini, önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,04-7,30 aralığına denk gelen direnç bölgesinin test edilebileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 6,62 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde alınacak pozisyonların riskini düşük görmekteyiz.

6,62 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. 6,70 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

Daha uzun süreye yükselişin yayılabilmesi için ise 7,30 seviyelerinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 7,50 seviyeleri ile 7,76 seviyeleri gösterilebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,30 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,50 ve 7,76 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN