Tekfen Holding Hisse Önerisi / Ekinciler Yatırım – (03.07.2013)

Tekfen Holding Hisse Önerisi – Ekinciler Yatırım

Hedef Fiyat 7,90

• Mali Analiz: Sirketin karı bir önceki yılın ilk çeyregine göre %59 artıs göstermis ve 147,1 milyon TL olarak gerçeklesmistir. Satıs gelirleri ise aynı dönemler bazında %5 artmıs ve 1,0 milyar TL olarak elde edilmistir. Tekfen Taahhüt Grubu, 2013 yılının ilk çeyreginde Azerbaycan’da aldıgı 640 milyon $ tutarındaki projeyle toplam kalan is hacmini daha da büyütmüstür. 2012 yılsonu itibariyle 2,15 milyar $ tutarında olan kalan is miktarı stoku (backlog), 2013 yılının ilk üç ayında tamamlanan islere karsılık, Azerbaycan’da alınan isin etkisiyle yükselerek 31 Mart 2013 itibariyle yaklasık 2,4 milyar $ seviyesinde gerçeklesmistir.

• Tekfen İnsaat’ın yeni projesi hakkında: Baglı ortaklıklarından Tekfen 8nsaat ve Tesisat A.S., Türkiye’de mevcut Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Boru Hattının çesitli kapsamlarda onarım, güçlendirme ve gelistirme islerini aldıgına dair BTC Türkiye’den niyet mektubu almıstır. Sözlesmesi 1 Temmuz 2013 itibariyle imzalanacak olan isin toplam büyüklügü yaklasık 136 milyon Amerikan Doları, süresi 36 aydır.

• Tekfen Taahhüt Grubu, 2013 yılının ilk çeyreginde Azerbaycan’da aldıgı 640 milyon $ tutarındaki projeyle toplam kalan is hacmini daha da büyütmüstür. Söz konusu proje, Bakü’de 68 bin kisilik Bakü Olimpiyat Stadı’nın yapımına iliskin olup, Azerbaycan Devlet Petrol Sirketi SOCAR’ın isveren oldugu projenin süresi 24 ay, bitis tarihi Mart 2015’dir.

• Tekfen Emlak Gelistirme Grubu, 2012 yılındaki faaliyetlerini Kagıthane OfisPark ve Bomonti Apartmanları’nın pazarlama ve satıs çalısmalarına yogunlastırmıstır. Grup ayrıca Rönesans Gayrimenkul ile ortak 8zmir Bayraklı’da karma kullanım amaçlı 500 milyon $ büyüklügünde bir projenin insasına Haziran 2013’te baslaması planlamaktadır.

• Degerlendirme: Gübre fiyatlarında ve yurtiçi talebin iyilesmesi nedeniyle yılın ilk çeyreginde daha iyi bir performans izlemistir. Ayrıca insaat tarafında 2013 çeyrek dönemlerinde potansiyel yeni projelerle birlikte marjların yükselis seyrine girecegi düsüncesi ile TKFEN hisseleri için “Biriktir” tavsiyemizi korumaktayız. Hisse için yeni hedef fiyatımız 7,90 TL hedef fiyat olarak takip edilebilir.

• Riskler: İnsaat tarafında mevcut projelerde yasanacak ciddi boyutta aksamalar /zararlar, stoka yeni proje katılmaması, faaliyet gösterilen bölge veya ülkelerde ekonomik çalkantılar meydana gelmesi, petrol fiyatlarında yasanacak sert düsüsler sayılabilir.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Ekinciler Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN