Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (9.06.2021)

BIST100

Güne sınırlı pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta sıkışık bir seyir izlerken günü %0,04 yükselişle 1.447,59’dan tamamladı. Yurtdışı majör borsalar günü sınırlı düşüşlerle kapatırken, BIST yurtdışı borsalardaki eğilime paralel performans gösterdi. EM para birimleri günü karışık bir görünümle kapatırken, TL sınırlı değer kazancıyla tamamladı. Yurtdışı borsalarda sınırlı kar satışları yaşansa da global risk alma iştahı güçlü seyrini korurken, tapering endişelerinin azalması sonrası ABD tahvil faizlerinde gerileme devam ediyor. Global risk alma iştahında büyük bir bozulma yaşanmadıkça, BIST’te kar satışları yaşansa da kısa vadeli yükseliş trendinin korunması beklenmektedir. Bunla beraber, yurtdışı borsalarda kar satışlarının güç kazanması durumunda BIST’te de kar satışları yaşanması beklenir.

Vaka sayılarındaki düşüşün momentum kaybetmesi ve sınırlı da olsa günlük yükseliş yaşanması BIST’te sınırlı da olsa kar satışları oluşmasına neden olabilir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri yatay seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Güne sınırlı negatif eğilimle başlaması beklenen Endeks’te gün içinde oluşacak olası kar satışlarının alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve kısa vadeli yükseliş trendinin korunması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN