Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (14.04.2021)

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde güçlü satışlarla karşılaşsa da günün ikinci yarısında gelen tepki alımları ile kayıplarını geri alarak günü %0,18 yükselişle 1.378,37’den tamamladı. Yurtdışı majör borsalar günü karışık bir görünümle kapattı. Rusya’nın, artan vaka sayılarını işaret ederek Türkiye’ye 1,5 süreyle seyahat sınırlaması getirmesi gün içi satış baskısında etkili oldu. TL, gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü yataya yakın bir eğilimle tamamladı. Yurtiçinde artan vaka sayıları sonrası kısıtlamalar ve tedbirler sıkılaştırılırken, iki haftalık kısmi kapanma tedbirleri açıklandı.

BIST’te yabancı satışları momentum kaybetse de devam ediyor. Bununla beraber, Biden ile Putin arasındaki görüşme sonrası jeopolitik risk algısının azalması ve yurtiçinde tam kapanma yerine kısa süreli kısmi kapanma tedbirleri açıklanması sonrası BIST’te tepki yükselişleri oluşabileceğini düşünüyoruz. Ancak, yabancı satışlarının devam etmesi ve artan vaka sayıları nedeniyle tepki yükselişlerinin sınırlı kalmasını bekliyoruz. BIST’te tepki yükselişinin güçlenmesi için kurlarda ve tahvil faizlerinde güçlü gerilemeler görmemiz gerekiyor. Bu beklentilere bağlı olarak kısa vadede BIST’te dalgalı seyrin devam edecektir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında Japonya hariç genel olarak pozitif seyir var. Endeksin güne yükselişle başlaması ve gün içinde tepki yükselişi eğilimini devam ettirme çabasında olmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN