Klimasan Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (31.10.2019)

KLİMASAN KLİMA

Cari Fiyat (TL): 13.05
12A Hedef (TL): 15.10
Potansiyel: %16

– Klimasan, Brezilya’lı Metalfrio Grubu’nun %61 iştiraki olarak Türkiye dışında Avrupa, Afrika ve Asya’da ticari soğutma pazarında kapsamlı çözümler sunmaktadır. Klimasan’ın Manisa’da bulunan yıllık 550bin adetlik kapasiteye sahip fabrikası Metalfrio’nun toplam kapasitesinin üçte birini aşarak grup içerisinde Türkiye dahil Amerika dışındaki coğrafyaları hedefleyen önemli bir üretim merkezi haline gelmiştir.

-Klimasan yurtdışı satışların katkısı ve yurtiçinde pazar payı kazanması sayesinde son üç yılda yıllık ortalama %39 gelir büyümesi kaydetmiştir. Şirket 2019 yılının ilk yarısında ise gelirlerini %49 büyütmeyi başardı. – Klimasan’ın dört yıldır devam eden güçlü gelir büyümesini önümüzdeki dönemde de devam ettirebileceği görüşündeyiz. Yerel mahkemenin Uğur Soğutma dahil 22 şirkette iki yıldır devam eden kayyum yönetimini kaldırmasına rağmen, iç pazarda yaşanabilecek olası bir yavaşlamanın ihracat satışlarıyla rahatlıkla telafi edilebileceğini düşünüyoruz.

-2019 yılı için 121mn TL olan net kar beklentimiz ise 3,5 F/K’ya işaret etmektedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN