İş Bankası C Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (20.06.2014)

İş Bankası C Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,60 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,90-6,03 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 6,26-6,40 bandı ve 6,66
Ana Stop Loss: 5,60

Hisse üzerinde son bir haftadır etkili olan satışlar ana destek konumunda bulunan 5,60 seviyesinin üzerinde dengelendi. Teknik açıdan hissede yeni bir toparlanma hareketi gözlenmektedir. 5,68 seviyesi ara destek noktası olarak izlenebilir.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, 5,60 seviyesinin üzerinde, hissede toparlanma hareketinin ilk etapta 5,90-6,03 bandına kadar sürmesi beklenebilir. Bu nedenle, 5,60 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınmasını öneriyoruz.

5,60 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, yükseliş eğiliminin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye ediyoruz.

Hissenin son dönemde artan satış baskısından kurtulabilmesi, toparlanma hareketinin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 6,03 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 6,26-6,40 bandı ile 6,66 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,03 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 6,40 ve 6,66 seviyeleri gözlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!