İş Bankası C Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (11.09.2014)

İş Bankası C Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,60 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,64
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,83 ve 6,03
Stop Loss Noktaları: 5,50 ve 5,26

Hissede hafta başında 5,87 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketi devam etmektedir. Dünkü satışlarla hisse günü kısa vadeli yükselen trend çizgisine denk gelen ana destek olarak izlediğimiz 5,50 seviyesinin altında kapadı.

Bugün BIST’te güne başlarken beklediğimiz toparlanma hareketi ile hissenin yeniden 5,50 seviyesinin üzerine döndüğü görülebilir. Ancak trend desteğinin altına yaşanan sarkmayı teknik açıdan olumsuz değerlendirmekte, diğer önemli bir destek olan bollinger bandın alt çizgisine denk gelen 5,26 seviyesine hissede gevşeme riskinin ortaya çıktığını görmekteyiz.

Mevcut pozisyonlarda satış için bugün 5,50 seviyesinin üzerine beklediğimiz toparlanma hareketi içinde, ilk etapta 5,64 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Ya da 5,50 seviyesi stop loss olarak kullanılabilir.

Yeni alış için ise hissede 5,26 seviyesine doğru sarkmalar değerlendirilebilir. Bu pozisyonlarda stop loss olarak 5,26 seviyesi takip edilebilir. Hissenin hafta başından beri artan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreli bir hareketin oluşabilmesi için ise 5,64 seviyesinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu durumda, yukarıda bir üst hedef olarak 5,83 seviyesi gösterilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!