İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (11-15 Eylül 2023)

Haftalık Piyasa Stratejisi

BIST-100 endeksi geçtiğimiz haftayı 8325 seviyesinden kapatarak haftalık olarak %3,34 yükseliş kaydetti. Böylelikle endekste yeni rekor 8398 seviyesi oldu. Sektörel olarak sigortacılık %10,48’lik yükselişle haftalık bazda endeks içerisindeki en karlı sektör olarak öne çıktı. Bankacılık, teknoloji ve gayrimenkul yatırım ortaklığı sektörü haftanın sırasıyla yüzde 10,45, 9,19 ve 7,58 yükseliş gösteren sektörleri oldu. Özellikle bankacılık tarafında atılan sadeleşme adımları yükselişe katkı sağlamaya devam ediyor. Finansal kiralama faktoring sektörü ise haftanın en zayıf sektörü oldu. Yine hacim tarafına baktığımızda, hacimlerin hafta içinde 150 milyar TL bandında gerçekleşmesi tarihin en iyi dönemlerine işaret ediyor. Hafta içinde açıklanan yabancı yatırımcı alımına baktığımızda ise son haftada tekrardan alım tarafına geçtiğini görüyoruz.

Hafta içinde Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin ekonomi politikasındaki değişimin kredi notu için net şekilde olumlu olduğunu açıkladı. Yine Fitch Türkiye’nin kredi notunu teyit etti, not görünümünü yükseltti. Not görünümünün revize edilmesinin ‘daha geleneksel politika karışımına dönüşü’ yansıttığı belirtildi. Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Türkiye’nin kredi notunu ‘B’ olarak teyit etti, not görünümünü 2 yıl sonra ‘negatif’ten ‘durağan’a çekti.

Bu hafta veri takvimi yoğun! Pazartesi günü Türkiye Sanayi Üretimi verisini takip edeceğiz. Küresel tarafta ise ABD’de Çarşamba günü TÜFE, Perşembe günü ise ÜFE verileri açıklanacak. Cuma günü ABD’de Sanayi Üretimi açıklanacak. Özellikle açıklanacak olan enflasyon verisi küresel tarafta fiyatlamalar üzerinde etkili olabilir. Perşembe günü Euro Bölgesi faiz kararı, Cuma günü ise Çin sanayi üretimi verileri takip edilecek.

Not: Pozisyon girişleri Cuma kapanış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Pazartesi açılış seansı öncesi tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!