Enka İnşaat Hisse Önerisi / Yapı Kredi Yatırım – (27.11.2013)

Enka İnşaat Hisse Önerisi – Yapı Kredi Yatırım

Tavsiyemizi TUT’a çekiyoruz

Olumlu gelişmeler fiyatlandı. Defansif yapısı ve güçlü mali yapısı sayesinde, Enka sene başından itibaren BIST-100’ün %52  üzerinde performans gösterdi. Yüksek backlog (kalan iş) ve iş tamamlama oranları nedeniyle, hedef fiyatı 6.3TL’den 7.35TL’ye çekiyoruz. İnşaat sektöründeki olumlu görüşümüze karşın, Rusya’da gayrimenkule uygulanacak yeni vergi rejiminin marjlara olumsuz yansıyabileceğini düşünüyoruz. Sınırlı yukarı yönlü potansiyel ile tavsiyemizi AL’dan TUT’a çekiyoruz. Hisse 2014E F/K çarpanı olan 15,3x ile rakiplerine göre primli işlem görüyor. Görüşümüzü olumlu
etkileyecek gelişmeler ise TL’nin değer kaybının derinleşmesi ve büyük ölçekli yeni bir proje alması olabilir.

İnşaat yine yükselişte. Enka, 2013’te ağırlıklı Irak’tan olmak üzere 2 milyar dolarlık yeni proje aldı. Proje tamamlama hızının da artışıyla, inşaat gelirlerinin 2013’te iki katına çıkarak 2,3 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz. FAVÖK marjı %19’a çıkarken, mühendislik projeleri ilerisi için %18 civarında FAVÖK marjının sürdürülebileceğini gösteriyor. Kosova projesi ve Irak’taki potansiyel sayesinde, yıllık 2 milyar dolar ek proje tahmin ediyor ve backlog (kalan iş) seviyesinin 2014’te 4 milyar dolar olmasını bekliyoruz (9A13: 3.5 milyar dolar).

Gayrımenkulde yüksek vergi riski. Rusya’da gayrımenkul sektöründe stabil bir ortam bekliyoruz ve büyümenin 2014’te tamamlanacak yeni projelerle (Kuntsevo ve Sergei Possad) sürdürüleceğini düşünüyoruz. Kira gelirlerinin 2013’teki %9’luk artışın üstüne 2014’te yıllık %16 artmasını bekliyoruz. Buna karşılık, yeni yasa tasarısına göre gayrımenkul vergilendirmesinde defter değeri yerine tapu değerlerine geçilmesi özellikle eski gayrımenkullerde marjı düşürebilir. Bu nedenle gayrımenkul sektörü marjlarında 2014 yılından itibaren 2 baz puan düşüş bekliyoruz.

ƒYeni proje veya yüksek temettü. Enerji işi gelecek 5 yıl düzenli gelir getirmeye devam edecek. Enka ise Türkiye ve yurtdışında benzer projelerle ilgileniyor. Mısır’daki santral ihalelerini almasına, siyasi belirsizlik ve Türkiye ile olan gerginlik sebebiyle düşük ihtimal veriyoruz. Türkiye’deki nükleer santral projelerinde yerli ortak alınmasına karar verilirse, Enka için potansiyel olabilir. Büyük bir yatırım olmaması halinde, yüksek nakit pozisyonu nedeniyle temettü dağıtım oranını 2014’ten sonra yükseltebileceğini düşünüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Yapı Kredi Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN