2018 Hisse Önerileri / Yatırım Finansman

Yatırım Finansman 2018 Hisse Önerileri

Tavsiye değişiklikleri:

YF Model Portföy hisseleri: PGSUS, AKBNK, VAKBN, PETKM, EREGL, TOASO, ZOREN Bu raporla Turkcell, Aksa Enerji, Yapi Kredi Bank, Kardemir ve Garanti’yi model portföyümüzden çıkarırken Akbank, Erdemir, Pegasus, Petkim, ve Vakifbank’ı ise listeye ekliyoruz. Şu anda Model Portföyümüz Akbank, Erdemir, Petkim, Pegasus, Tofas, Vakifbank ve Zorlu Enerji’den oluşmaktadır: Akbank (Endeks Üzeri Performans tavsiyesine yükseltiyoruz. Güçlü bilanço yapısı ve cazip değerleme nedeni ile tercih ediyoruz); Erdemir (Güçlü 4Ç sonuçları ve yüksek temettü verimi ile öne çıkıyor); Pegasus (Piyasanın kar beklentileri hala çok düşük); Petkim (Artan entegrasyon ile güçlenen operasyon); Tofas (İhracatta iyileşme hisseyi yukarı çekecektir); Vakıfbank (%16 seviyesindeki özkaynak karlılığına karşılık cazip değerlemesi); Zorlu Enerji (Yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların dönüşü).

Önerilen hisseler:

Model Portföyümüz 2017 senesinde mutlak olarak %51 kazanmakla birlikte BIST-100 göreceli olarak %1,8 oranında değer kaybetmiştir. Şu anda Model Portföyümüz Akbank, Erdemir, Petkim, Pegasus, Tofas, Vakifbank ve Zorlu Enerji’den oluşmaktadır.

Akbank: Endeks Üzeri Performans tavsiyesine yükseltiyoruz. Güçlü bilanço yapısı ve cazip değerleme nedeni ile tercih ediyoruz.
Erdemir: Güçlü 4Ç sonuçları ve yüksek temettü verimi ile öne çıkıyor
Pegasus: Piyasanın kar beklentileri hala çok düşük
Petkim: Artan entegrasyon ile güçlenen operasyon
Tofas: İhracatta iyileşme hisseyi yukarı çekecektir
Vakıfbank: %16 seviyesindeki özkaynak karlılığına karşılık cazip değerlemesi
Zorlu Enerji: Yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların dönüşü

Yatırım Finansman tarafından hazırlanan 2018 Hisse Senedi Piyasaları Stratejisi Raporu için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.