Ziraat Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (15.09.2023)

BIST-100

Yaşanan yükselişlerin ardından düzeltme eğilimi gösteren BIST100 endeksi dün bir ara 7.797 noktasına kadar (-%2,7) geriledi. Bu seviyeden güçlü bir tepkiyle karşılaşan endeks günü %1,3 oranında primle 8.119 seviyesinden tamamladı. BIST100’de 59 hisse günü artıda tamamladı. Dün öğleden sonra gelen alım dalgası ve ana hisselerdeki teknik görüntü BIST100’ün bugün dirençli bir görüntü sergileyebileceğine işaret ediyor. Endeksin güne alıcılı bir görüntüyle başlamasını beklerken, 8.213 civarındaki ara direnç test edilebilir. Bu seviyenin üzerindeki bir kalıcılıkta yükseliş ivme kazanabilir. Diğer yandan, 8.047 desteğinin altında düzeltme isteği tekrar gündeme gelebilir.

BIST-30 Kontratı

Dün anlamlı seviyelerden gelen güçlü alım dalgasıyla günü artıda kapatan kontrat kısa vadeli düşüş trendinin de üzerinde. Bu kapsamda, dönüşe işaret eden mum çubuğu da dikkate alındığında kontrat 8.800 desteğinin üzerinde kalarak toparlanma eğilimini korumak isteyebilir.

Günlük Hisse Öneri Listesi

Kaynak: Ziraat Yatırım Günlük Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!