Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri – (28.11.2023)

Küresel Piyasalar ve BİST100

Küresel piyasalar yılın son ayına girerken hacimler de gerilemeyi sürdürüyor. ABD’de Fed beklentilerinde kritik bir kırılma olmasa da algı, veri akışındaki olası bozulmada Fed’in erken faiz indirimine gidebileceği yönünde şekilleniyor. Bu da tahvil faizlerinde baskı yaratabilecek bir gelişme. Fed’e karşın ECB ise enflasyon konusunda endişesini sürdürmekte. Bu da Avrupa’da faizlerin bir süre daha yüksek kalabileceğine işaret etmekte. ABD’de dünü hafif satışla kapatan endekslerde bu sabah vadeli kontratlar yatay. Asya piyasaları ise sınırlı negatif.

İçeride açılış dengeli olabilir. Dün bankalara gelen yurt dışı tavsiyelerle birlikte son 1,5 ayın zirvelerinde kapatan BİST100’de yabancı ilgisi ve para girişi gözlemledik. 8060 üzerindeki tutunma kısa vadede kritik olacak. BİST100 endeksinde teknik olarak 8060, 7940 ve 7850 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 8180, 8300 ve 8390 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 339 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!