Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri – (24.05.2023)

Küresel Piyasalar ve BİST100

ABD’de 1 Haziran yaklaşırken borç tavanı krizine ilişkin henüz net bir adım atılabilmiş değil. Dün ABD borsaları krizin tırmanmaya başladığı günden bu yana en net satışlarından birini yaptı. Veri akışında da dün ABD’de yeni konut satışlarının hızlanması ve öncü hizmet PMI’daki sıçrama resesyon endişesini hafifletiyor. Veri akışının kuvvetli olması bir noktada da Fed için faiz artırım noktasında fırsat yaratabilir. Özellikle hizmet sektörü fiyatlarındaki artışın enflasyon baskısı yaratması Fed’i hareketlendirebilir.

Dünü zayıf kapatan ABD borsalarında bu sabah vadeli kontratlar sınırlı alıcılı. Asya borsaları ise negatif bölgede. İçeride BİST100 endeksi günü 4400 ana desteği üzerinde kapattı. Hacim son bir aylık ortalamanın altında ve 40 milyar TL’nin altında gerçekleşti. BİST100 endeksinde teknik olarak 4400, 4300 ve 4020 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 4480, 4700 ve 4810 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 688 puandan başlıyor.

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!