Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri – (23.02.2024)

Küresel Piyasalar ve BİST100

ABD’de Nvidia bilançosu ardından yükseliş isteği korunmakta. Dün de küresel risk iştahı yükselişin devamını sağlayan etkenler arasında yer aldı. Avrupa’da hizmet sektörünün daralma bölgesinden çıkması, ABD konut satışlarındaki yükseliş ve imalat sektöründeki büyüme sinyalleri borsaları yukarı taşıyor. İki nokta ise burada sınırlayıcı etken olabilir. İlki S&P500’ün çarpan bazında önceki yılların üzerine geçmiş olması ve pahalılık sinyali üretmesi ve ikinci ise Fed mesajları. Piyasa ile Fed arasında faiz indirim beklentileri örtüştüğü için ikinci konunun etkisini sınırlı görmekteyiz.

İçeride de 9390 bölgesindeki direnç test edilmeye devam ediliyor. Dolar bazında da 3,02-3,05 bandının aşılamadığını görmekteyiz. Dün TCMB kararının sözlü yönlendirme ile enflasyon tarafında verdiği mesajlar olumlu. Buna karşın mevduat faizlerindeki yükseliş BİST için yukarı hareketlerde sınırlayıcı etken olabilir. BİST100’de teknik olarak 9290, 9180 ve 9100 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 9390, 9500 ve 9650 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 290 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!