Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri – (18.09.2023)

Küresel Piyasalar ve BİST100

Küresel piyasalar bu hafta merkez bankalarından gelecek olan kararlara odaklandı. Cuma kapanışında ABD endekslerinde hem opsiyon vade dolum tarihi olması hem de teknoloji sektöründeki kâr satışları ile birlikte %0,83 – %1,56 bandında geri çekilme görüldü. Faizler ise yüksek seyrini koruyor. Veri takvimi açısından yoğun haftaya ABD vadelileri dengeli başlıyor. Asya tarafında ise karışık bir görünüm mevcut.

İçeride açılış dengeli olabilir. Yine önceki hafta hem hisse senetlerine hem de tahvil tarafına yabancı ilgisinin azaldığını gördük. Haftanın son işlem günündeki satışlarla birlikte 22 günlük hareketli ortalamasına geri çekilen XU100’de kritik destek bölgesindeyiz. Dikkatler Merkez Bankası kararı üzerinde olmaya devam edecek. BİST100 endeksinde teknik olarak 7930, 7870 ve 7800 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 8120, 8240 ve 8400 dirençleri takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 394 puandan başlıyor.

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!