Yatırım Finansman Model Portföy Önerileri – (16.04.2024)

Küresel Piyasalar ve BİST100

Küresel piyasalarda Fed ve jeopolitik riskler baskı yaratıyor. Fed endişesinin S&P500’ü 5000 bölgesine doğru çekeceğine dair görüşü korumaktayız. Ortadoğu’da ise İsrail – İran geriliminde İsrail’in misilleme riskinin artması bir diğer baskı unsuru. ABD borsaları bu iki etkiyle gerilerken bu sabah vadeli kontratlarda da sınırlı satış var. Asya piyasaları da paralel şekilde geri çekilmekte.

BİST’te dün bayram öncesi yükselişin ardından dün kar satışları etkili oldu. Satışta ayrıca para çıkışı gözlemledik ve yabancı ilgisinin de zayıf olduğunu tahmin ediyoruz. Yine de eski zirve olan 9450 üzerindeki tutunmayı teknik olarak olumlu bulmaktayız fakat ana desteğin de 9260’lardan geçtiğini hatırlatalım. Kısa vadede yurt dışında izlediğimiz zayıf görünüm BİST için de baskının devamını getirebilir. BİST100’de teknik olarak 9450, 9260 ve 9000 destek olarak öne çıkarken, yükselişte 9700, 9850 ve 9980 direnç olarak takip edilebilir. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 304 puandan başlıyor.

Model Portföy Performans

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!