Vakıflar Bankası Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (10.05.2013)

Vakıflar Bankası Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 7,42 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 7,10 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,34 seviyeleri ile 7,50 seviyeleri
Ana Stop Loss: 6,30

Orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareket içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak 6,30 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Olası çekilmelerde bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceğini, yükseliş eğiliminin korunacağını, orta vadeli hareket içinde önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,10 seviyelerine denk gelen ana direnç bölgesinin test edileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 6,30 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceği söylenebilir.

6,30 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybedeceğini, hissede düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını, satış baskısının yoğunlaşacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktaları olarak 6,72, 6,62 ve 6,50 seviyeleri izlenebilir.

Hissede daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,10 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,34 seviyeleri ile 7,50 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,30 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,34 ve 7,50 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.